Kurz vinutých perel

Nabízíme vám kurz výroby vinutých perlí v naší rodinné sklárně, kde vás seznámíme se základy, jak nad kahanem zpracovat a navinout skleněné tyčinky na drát do potřebného tvaru a velikosti. Naučíme vás různé druhy zdobení pomocí skleněných nití, mísení barev a použití stříbrné a zlaté folie. Následně siz vyrobených skleněných vinutek vytvoříte podle své fantazie náhrdelníky, náušnice nebo náramky.

Techniky výroby skla: tvary z ruky, teorie teček, bublinky, jednoduché a složité twistery (filigrani, zanfirico, laticino atd), nitě a zdobení, práce s křišťálem včetně roztahování, práce se sklem Rubino oro, anemone korálky, petaly, redukce, práce se stříbrem, ručně připravované murrine ("millefiori") a jejich použití, duté korálky, jak na mandrelu, tak i foukané a mnoho dalšího i podle vašich přání.

Ostatní techniky: naučíte se spoustu triků, jak si urychlit práci, jak své korálky prezentovat a tak dále.

Pracovat budete na sklářských kahanech Nortel Minor a Cricket (propan a kyslík z bomby). Každý účastník má po celý den svůj kahan.

Kurz se bude konat ve sklářské dílně MIKA GLASS, s.r.o. v Sázavě (25 minut od Prahy, směr na Brno) pod vedením zkušené lektorky s dlouholetou praxí s výtvarným zpracováním skla a bižuterie, která vám ráda pomůže uskutečnit vaše nápady a vytvořit z nich hodnotný, zajímavý a hlavně originální šperk.

Kurz bude probíhat v jednodenním nebo v dvoudenním cyklu následovně:

1. den

  • 10:00 -12:30 Ukázka výroby a seznámení s materiálem a základními postupy, vaše první pokusy navíjení základních tvarů.
  • 13:30 -16:00 Techniky zdobení, výběr barevnosti, navíjení daných tvarů a kompletace skleněných komponentů do šperků.

2. den

  • 10:00 -12:30 Podle zkušeností z 1.dne vytvoření vlastního návrhu, nákres, příprava kovodílů, výběr barevnosti a samostatná práce u kahanu.
  • 13:30 -16:00 Výroba skleněných tvarů a kompletace navrženého šperku.

Kurz je určen pro začátečníky, které seznámíme se základy výroby, ale i pro pokročilé, kterým umožníme samostatnou práci u kahanu a ukážeme třeba nové postupy a techniky.

Můžete si zvolit jednodenní nebo dvoudenní variantu. V případě dvoudenní varianty vám pomůžeme zajistit ubytování nebo je možné přespat na vlastní karimatce a ve spacáku v dílně, k dispozici vše, včetně sprchového koutu a kuchyňky.

Termín kurzu je individuální dle předchozí domluvy na tel. čísle 777909541.

Kurz je ideální příležitostí, jak strávit čas s někým, koho máte rádi. Moc se na vás i na vaše nápady těšíme, společně si užijeme radost z tvoření vlastních výrobků a pokud vás práce se sklem zaujme, rádi vám také předáme informace, jak začít a co vše si pro práci s vinutými perlami pořídit.

Po zakoupení kurzu vám na email přijde dárkový poukaz, pokud kurz chcete někomu věnovat, do poznámky k objednávce nám připište na jaké jméno si poukaz přejete vystavit.

Zvolte si variantu:

Cena od 2 500,00 Kč